Під девізом “Надихати та мотивувати на позитивні зміни” створена книга “Хочу и буду” психологом Михайлом Лабковським. Тут багато про наші ментальні установки в побуті, соціумі, стосунках з коханими. Дуже гарно розкрита тема шлюбу, тема життєвого вибору, кар‘єри і свого шляху, стосунків із дітьми. І те, як батьки впливають на формування особистості та внутрішніх конфліктів у дітях. 

 

Життєві правила

 

Уже з перших сторінок автор розкриває 6 правил, які допомагають рухатися по життю: 

 

  • Делать только то, что хочется.

  • Не делать то, чего делать не хочется. 
  • Сразу говорить о том, что не нравится.
  • Не отвечать, когда не спрашивают.
  • Отвечать только на вопрос.
  • Выясняя отношения, говорить только о себе. 

 

Не про егоїзм

 

Лабковський наголошує на тому, що це не про егоїзм. У нашому суспільстві побутує нехтування власними бажаннями та мріями. Треба чітко розмежовувати поняття егоїзму та звичайної самоповаги. Яка вона, людина, що любить себе? Автор коментує: “Это тот, который всегда выберет дело, к которому у него душа лежит. А когда надо решить, как поступить, он, может, прикинет: что эффективно, что разумно, как чувство долга велит, а потом сделает как ХОЧЕТСЯ”. 

 

Михайло Лабковський наголошує на тому, що все починається з любові до себе. Розкриває тему сприйняття себе та навколишніх зовні та зсередини: “Полюбите себя с любой внешностью, и тогда ваша внешность действительно может быть любой!” Розповідає про актуальну на сьогодні проблему взаємодії людини з соцмережами. Його психологічна точка зору: доза, яка є не шкідливою для психіки дитини, це 1, 5 години в будні дні та 4 години – на вихідних. 

 

Стосунки

 

У книзі окремий розділ відведено для теми стосунків. Автор розповідає про кохання, про те, якими мають бути здорові стосунки та, навіть, надає інструкцію на тему “Как разлюбить стерву” і “Как бросить любимого, если понимаешь, что он козел?” Цікавим також є розбір автором героїв фільму “Іронія долі” з психологічної точки зору, де описує їхні характери та стосунки один із одним. Наприклад, для Лукашина “идея брака сквозит с точки зрения “пора и надо” и “так положено”. И хорошо, что инициативу в этом вопросе целиком взяла на себя Галя”. 

 

Діти 

 

Окремий розділ книги – “Діти”. Михайло Лабковський розповідає про маминих и батькових “тараканів”, тобто про психологічні проблеми дітей, що залежать від того, що в голові у матері та тата. Більше того, автор виокремлює основні типи матерів: депресивна, тривожна, контролююча, опікаюча. А для тат надає інструкцію “Як стати гарним батьком”. 

 

Отже, книга зачіпає всі сфери життя та допомагає зрозуміти себе та певні свої психологічні установки, яких варто було б позбутися. Мотивує стати кращим сьогодні, ніж ти був учора. А також надихає на любов та самоповагу. 


П. С. Додаю фото-цитати. 

Авторка: Анна Люднова.

Поділитися в: