ТОП найпопулярніших музичних жанрів сучасності

Що спільного у студентки із Запоріжжя, айтішника у кав’ярні в центрі столиці та водія рейсового автобуса? Напевно те, що кожен день вони, як і мільйони людей по всьому світу, слухають музику. Немає значення, чи ти вмикаєш радіо в машині, поки стоїш у нескінченному заторі, слухаєш Weeked-а у своїх новеньких air-pods, чи співаєш «класіку» з подружками в караоке, щодня ти опиняєшся в оточенні мелодій, ритмів та динамік. 

 

Наскільки неосяжним є світ музики можна уявити на прикладі найстарішого знайденого музичного інструменту – флейти, якій близько 60000 років.

Фото: NARODNI MUZEJ SLOVENIJE 

 

Так, ми також втомилися вдивлятися в ці нулі, зрозуміло лише що від спроб уявити ту кількість музики, що була створена за весь час паморочиться голова і виникає бажання увімкнути добірку «ТОП 100 пісень України» в Apple Music, аби не мати справи з незліченними жанрами, артистами та альбомами. 

 

Не поспішай  панікувати, адже зараз ми в ArtMess станемо острівком надії в океані сучасних Моргенштернів та класичних Моцартів.  Зазирнемо за куліси найпопулярніших музичних стрімінгових платформ та з’ясуємо, що грає з колонок, телефонів та навушників людей навколо нас.

 

Візьмемо для аналізу найпопулярніші жанри виконавців на Spotify

 

Pop-музика 

 

Не дивно, займає одні з найперших місць, серед улюбленої музики мільйонів. Складно сказати, які саме пісні слід відносити до цього жанру, адже крітерії достатньо умовні. Що вирізняє цей жанр, то це легість та «зрозумілість». Тут ви не знайдете «прихованих сенсів», чіткого меседжу чи заклику до дій. Ця музика ніби створеня для того, щоб загравати та пустувати зі слухачем, розважати нас та позбаляти від рутинних проблем. 

 

Не менш популярним є жанр Rep

 

Віддаючи належне хіп-хоп культурі, реп і надалі займає топи чартів. Що вирізняє цей стиль? Музика, що народилися в гетто та характерізується наявністю чітко вираженого ритму та голосу, що зачитує текст, замість досконалено опрацьованих партій музичних інструменітв та взяття виконавцями нот другої актви. Доволі простий за своєю побудовою, але надзвичайно потужний та емоційний жанр. 

 

Новачок, що впевнено рухається до вершин, це без сумніву жанр K-Pop 

 

Азійська музика вже декілька невпинно захоплює український музичний ринок. Це «вибухонебезпечна» суміш знайомих мелодій західного світу та рухлівої, жвавої музики сходу вже перерросла у цілу субкультуру, що об’єднує фанатів з усього світу. 

 

Is rock still alive ? 

 

Авжеж! рок дуже адаптивний та має велику кількість відгалужень, тому навіть у сучасному надшвидкому світі, жанр в якому прослідковується чітка ритміка, відпрацьована партія електогітари та вокаліста, знаходить своїх прихильників. 

 

У 21 сторіччі, коли все невгамовно змінюється, світ прямує у напрямку змішування різних жанрів, кордони стають умовними та нові стилі все частіше являють собою суміш добре відомих нам мотивів, варто бути сміливішими та відкритими до нових течій. До того ж такі додатки як TikTok є надпотужними рушіями та популяризаторами як пісень 70х, 80х, 90х років так і треків, що випускають 18-ти річні блогери-міленіали. Прикро зазначати, що за даними YouTube music, Spotify та Apple Music українці здебільшого слухають популряних російських чи іноземних виконавців, та жодна україномовна пісня не потрапила у ТОП ні у 2021, ні у 2022 роках. Хоча українська сцена розвивається, і там дедалі легше знайти улюблених виконавців, прихильниками яких музичних жанрів ви б не були. 

 

Слухайте музику, захоплюйтеся та читайте ArtMess!

 

Авторка: Ангеліна Лисунець. 

 

Поділитися в: