Переплетення новітніх технологій та наукових знань у танцювальному досвіді? Це все про роботу “Автобіографія” хореографа  Royal Ballet, Уейна МакГрегора, яку представлять в Києві 18 та 19 лютого в МЦКМ Жовтневий. 

 

«Автобіографія», Уейн Макгерогор, про подію 

 

Серед усіх робіт МакГрегора “Автобіографію” вважають найбільш особистісною. Основною ідеєю для її створення стало бажання хореографа оживити 25-річну бібліотеку власних танцювальних напрацювань. Уейном МакГрегором керувала думка, що кожна клітинка в організмі має біохімічний архів, тому хореограф звернувся до провідних генетиків світу, щоб ті дешифрували цілковиту послідовність його власного генома. 

 

Якою б особистою не була “Автобіографія”, у цьому творі МакГерогор все ж досліджує природу людини загалом. Цей балет складається із двадцяти трьох хореографічних епізодів, які постійно оновлюються. 

 

Загальна думка постановки транслюється завдяки мемуарам та особистим спогадам МакГрегора. 

 

Тут представлена технічно досконала хореографія, але приваблює не лише це та оригінальний музичний супровід, а унікальність закладених сенсів. “Автобіографія” про танець як філософський процес і акт пізнання людини. 

 

Музику до балету “Автобіографія” написала колишня робітниця металургійного заводу, Jlin. Вона переосмислила жанр футворк – танцювальну електроніку родом із Чикаго, для якої характерні висока швидкість, шумна перкусія та потужний бас.

 

Коротка довідка про Уейна МакГрегора

МакГрегор — новатор у мистецтві танцю, постійний хореограф Королівського балету Ковент-Гарден і перший, хто зайняв цю посаду, працюючи в стилі модерн. 

 

МакГрегор створює постановки в усіх великих театрах світу: Балет Паризької опери, Балет Сан-Франциско, Штутгартский балет, Нью-Йорк Сіті балет, Большой театр, Австралійський балет, Маріїнський театр. Також його авторству належать хореографічні номери в фільмі “Гаррі Поттер і кубок вогню”, танці Тома Йорка в кліпах Radiohead — Lotus Flower та Atoms for Peace Ingenue. 

 

18 та 19 лютого 2022 року Уейн МакГрегор вперше представить «Автобіографію» українським глядачам в МЦКМ Жовтневий.

 

Квитки у продажу: bit.ly/ballet-autobiography 

 

Поділитися в: