Як часто ми звертаємося до власних витоків? Коли згадуємо про революцію 2014-го чи Небесну сотню? Копнімо глибше. Сучасна українська культура сягає ще часів Трипілля. Про це вирішило нагадати мистецьке об’єднання IDentity project зі своєю новою роботою, логографічним арт-календарем на 2020-ий. Календар містить верлібри Олени Бодасюк, Анни Люднової, Дарини Гладун, Наталії Мандрицької. 

 

Пізнати

 

Спробуймо розібратися, що стоїть за яскравими картинками та візерунками на сторінках арт-календаря. Саме логографи слугували словами для трипільців (бл. 5400 — 2750 до н. е.). Сьогодні ж вони більш відомі для нас як орнаменти. На вишиванках, посуді, розписаних українських хатах, народному одязі, тощо. 

 

У логографах закладено безліч сенсів: від повсякденних людських клопотів та взаємодії один з одним у соціумі до осмислення  світобудови, природних явищ і стихій, які безпосередньо пов’язують нас із міфологією. Логографи слугують своєрідними кодами, які слід дешифрувати. Розуміння цих кодів є шляхом до усвідомлення власної ідентичності та незмінних аспектів людського буття. 

 

Переосмислити

 

У поезії IDentity project логографи отримують авторське переосмислення, виступають не лише заміною окремих мовних одиниць, а й уособленням головної думки, ідеї та самої поезії в цілому. У взаємодії верлібрового тексту та логографів зіштовхується праукраїнська реальність із сучасністю і, як наслідок, стираються категорії часу та простору.  

 

Придбати

 

Придбати арт-календар можна на сайті видавництва Рідна мова

 

Поділитися в: