Іноді нам здається, що для класної подорожі та радісних моментів потрібно брати авіаквитки до Європи. Та насправді захоплююче – набагато ближче! Сідаємо в свій автомобіль чи знаходимо автобус та відправляємося в подорож Київщиною! Всього 30 хв.-година і нові емоції – у вас в кишені!

 

 

Садиба Хоєцьких

 

 

Це будинок у стилі модерн, який спорудили в 1903 році за проектом В. Куликівського для сім’ї шляхтичів Хоєцьких, які володіли Томашівкою з 1810 року. За часів СРСР тут була середня школа, сьогодні ж садиба знаходиться в розпорядженні Різоположенського чоловічого монастиря.

 

На території є невеличкий зоопарк, де багато різних птахів та, навіть, є поні. Тож тут можна добре провести час із дітьми.

 

ДЕ: Київська область, с. Томашівка.

 

 

Печера Геонавт

 

Найбільша і, мабуть, єдина печера в Київській області. Знаходиться неподалік від села Ходосівка та сягає 60 метрів.

 

ДЕ: Геонавт знаходиться між котеджним селищем Ходосівка та яром, у Київській обл.

 

 

Київське море (водосховище)

 

 

На його березі розташовані села: Нові Петрівці, Лютіж, Козаровичі, Ясногородка, Сухолуччя. Запаси води Київського моря використовують для гідроелектростанції, основною метою його створення було енергозабезпечення населених пунктів.

 

Сьогодні ж тут – досить розвинена інфраструктура: безліч баз для відпочинку, ресторани, кав’ярні, можливість кататися на теплоходах, займатися шлюзуванням та багато іншого.

 

Такий відпочинок підійде як гучним компаніям друзів, так і сім’ям, закоханим парам.

 

ДЕ: до Київського водосховища і довколишніх сіл зручно їхати власним автомобілем дорогою Р02 чи автобусом до Нових Петрівців, Лютіжа, Козаровичів, Ясногородки, Сухолуччя.

 

Затоплена церква

 

 

Під час створення Київського моря (водосховища) у 1972 році затопили кілька сіл. Так, на місці с. Гусинці збереглася напівзатоплена Спасо-Преображенська церква з дзвіницею. Її побудував поміщик Гусинський в 1812 роках. До церкви влітку можна було  дістатися лише по воді, а взимку – підійти по льоду з іншого берега Дніпра через ліс.

 

У 2009 році тут були проведені берегоукріплювальні роботи та реконструйовано храм. Острів із берегом пов’язує довгий міст, де було засновано Миколаївський монастир. Тут можна організувати поїздку на острів моторним човном від Ржищівського причалу.

 

ДЕ: Київська область, с. Гусинці

 

Поділитися в: