IDentity project – незалежна група митців (Олена Бодасюк, Дарина Гладун, Анна Люднова, Наталія Мандрицька).

 

Цьогоріч автори презентують на Книжковому Арсеналі зін логографічної поезії, який представить старовинну писемність Трипілля у верлібрах, що актуалізують і переосмислюють українську фольклорну традицію. Візуальний матеріал покаже, де в сучасному житті зустрічаються логографи.

 

Зінів буде п’ять – чотири індивідуальні і спільний, у який увійдуть найкращі матеріали з індивідуальних. Таким чином відвідувачі заходу побачать, чим відрізнялися підходи до створення зінів, і як чотири різні роботи перетворилися на спільну цілісну концепцію IDentity project.

 

Захід відбудеться на Книжковому Арсеналі, 24 травня (п’ятниця), о 15:00.

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Сторінка IDentity project на фейсбуці.

 

Що таке логографічний зін?

Зін логографічної поезії – синтез мистецтв, що поєднує сучасну поезію з фольклорними елементами – логографами Трипільської культури. Зін ознайомить відвідувачів презентації з верлібровою поезією, а також цікавим, але недостатньо відомим явищем українсього фольклору – логографами, тобто писемністю Трипільської культури. Логографи першопочатково використовували як мову, пізніше вони трансформувалися в більш відоме для нас явище – орнаменти. У логографах закладено безліч сенсів: від повсякденних людських клопотів та взаємодії одне з одним у соціумі до осмислення  світобудови, природних явищ і стихій, які безпосередньо пов’язують нас із міфологією українського народу. Наприклад:

 

 

Логографи слугують своєрідними кодами, які слід дешифрувати. Розуміння цих кодів є шляхом до усвідомлення власної ідентичності та незмінних аспектів людського буття.

У поезії ж логографи отримують авторське переосмислення, виступають не лише заміною окремих мовних одиниць, а й уособленням головної думки, ідеї та самої поезії в цілому. У взаємодії верлібру та логографів зіштовхується праукраїнська реальність із сучасністю і, як наслідок, стираються категорії часу та простору.

 

Поезії із зіну Наталії Мандрицької

 

Ідея

Творчий колектив IDentity project хоче показати, що українська народна культура – сучасна. Питання в тому, чи готові ми впустити її у своє життя і творчість, чи будемо й далі сприймати її винятково у вітрині музею. «Музейність», на жаль, досі характеризує сприйняття народної культури. Український фольклор здається нашим сучасникам морально застарілим, і вони відчуджуються від нього як від чогось неактуального й непотрібного. Наш зін – спроба сказати, що традиційна культура – жива, придатна для використання, тож для створення зіну ми використали як сучасні медіа, так і традиційні для декоративно-прикладного мистецтва матеріали, експериментували з формою та вживанням писемності трипільців.

Зін поєднує текстову й візуальну складові.

 

Матеріали із зіну Олени Бодасюк

 

Такий вигляд має логограф «знаки пам’яті» у графіті:

 

 

Колаж – можливість у буквальному сенсі наповнити «форму» логографа його значенням:

 

 

Авторка: Олена Бодасюк

 

 

Поділитися в: