Тонни художньої літератури, передбачені шкільною програмою, довгі роки університетського життя? Ні, не чув. Зараз модно називати себе “селф-мейд” та досягати цілей завдяки прочитанню низки книг про красивих і успішних та відвідуванню форумів і лекторіїв. Книги – так книги! Тримайте добірку про саморозвиток.

 

 

1. Сім навичок високоефективних людей – Стівен Кові

Ця книга про системний підхід до визначення життєвих цілей та пріоритетів. Спрямована на те, щоб допомогти зрозуміти себе та стати кращою версією себе. Йдеться про саморозвиток та самовдосконалення. Завдяки прочитанню думок Стівена Кові відкриваються нові можливості до реалізації свого потенціалу та змін життя на краще.

 

 

2. Келлі Макгонігал. «Сила волі. Шлях до влади над собою»

Авторка допомогла тисячам людям змінити своє життя: створити бізнес, почати займатися спортом, кинути палити, налагодити сімейні стосунки. У книзі вона описує власну методику на конкретних кейсах. Пояснює, як влаштовано наше мислення і чому ми не до кінця відкриваємо свій потенціал.

І, найцінніше, Келлі Макгонігал надає вправи, завдяки яким можна натренувати мозок. Тож якби потрібно було охарактеризувати книгу в двох словах це було би “качай мізки!”

 

 

3. Думай і багатій – Наполеон Хілл

Автор книги виводить власну формулу успіху, до якої дійшов внаслідок дослідження успіху мільйонерів. Багато років ця книга була бестселлером у США, її перевидавали 42 рази. У ній можна знайти чіткий план, як здобути успіху в житті, незалежно від того, у якій сфері ви працюєте.

 

 

4.  Нік Вуйчич – «Життя без кордонів»

Автор книги народився без ніг і рук, але живе повноцінним і яскравим життям.

Книга Ніка Вуйчича про те, як подолати відчай, подолати перепони і повірити в себе. На шляху до щастя він сформулював основні життєві правила, які йому допомогли і ними ділиться з читачами.

“Я вірю в те, що у моєму житті немає обмежень. І хочу, щоб ви відносилися до свого життя так само, які б проблеми вас не пригнічували”.

 

5. Сет Годін: Пробуй, не зупиняйся. Коли ви востаннє робили щось уперше?

Книга про те, як взяти ініціативу в свої руки і почати робити тільки все те, що хочете особисто ви.

Ми часто боїмося робити перший крок і, тим паче, розпочинати нову справу, щось, про що ми мало знаємо. І не відчуваємо, що насправді маємо все для того, щоб змінити своє життя. Автор переконує, що не можна сидіти й чекати, поки доля сама керуватиме життям, треба діяти. А що потрібно на шляху до успіху? Читайте детально у книзі.

 

 

6. Джон Вон Ейкен: Можливо все

Чи можливо розвиватися в умовах кризи?

«Криза – це поворотний момент, коли компанії, їх співробітники і керівники приймають рішення про можливості, що відкриваються перед ними», – пише Джон.

На думку автора, головне під час кризи – це прийняти правильне рішення. У своїй книзі Джон Вон Ейкен пропонує список з 8 найбільш актуальних рішень.

 

 

7. Брайан Трейсі: Зроби це зараз. 21 чудовий спосіб зробити більше за менший час

Брайан Трейсі більше 30 років вивчав питання ефективності розподілу часу. У книзі розповідає про те, як вирішувати складні завдання, не виходячи з власної зони комфорту.  

Найефективніше працюють ті, хто вміє розставляти пріоритети, на думку автора. Конкретні приклади та лайфхаки допоможуть мудро керувати тайм-менеджментом.

 

 

8. Барбара Шер, Енні Готтліб: Мистецтво мріяти. Як отримати те, чого насправді бажаєш

Ця книга стала біблією для коуч-тренерів в усьому світі. Вона написана легко та натхненно.

Авторка пропонує пригадати те, ким ви мріяли бути в дитячі роки, до того, як зіштовхнулися з життєвими перепитіями. Які мали таланти та прагнення. Надає унікальні вправи, які допомогають визначитися з цілями та йти до них, долаючи перешкоди.

“Ким ви себе вважаєте? Це дуже цікаве питання. Або ж воно могло б бути цікавим, якби люди, котрі ставили його вам у дитинстві чи юності, справді очікували на серйозну, вдумливу відповідь. На жаль, їм узагалі не були потрібні відповіді. У них вони вже були…”

Поділитися в: